Wczytuję dane...

Postaw na męski biznes, czyli jak otworzyć salon barberski cz.II

Postaw na męski biznes, czyli jak otworzyć salon barberski cz.II

Powracamy z kolejną częścią wpisu na temat tego, jak otworzyć salon barberski. Jeszcze kilka lat temu sytuacja byłaby prosta – Barber shopów było stosunkowo mało, a te które w tamtym czasie powstawały doskonale uzupełniały lukę na rynku. Dziś sytuacja jest inna – na rynku jest sporo salonów i stanowisk barberskich, dlatego żeby się wybić trzeba mieć dobry plan. I my go mamy. W poprzedniej części pokazaliśmy na co zwrócić uwagę na samym początku – bazą pod dobry biznes będzie odpowiednia lokalizacja i dopasowany do oczekiwań klientów, szeroki zakres oferowanych usług. Dziś przechodzimy od ogółu do szczegółu, czyli jak i w co wyposażyć salon barberski, by z przytupem rozpocząć działalność i nie zbankrutować już na starcie.

Postaw na męskie wnętrze

Męskie wnętrze potrzebuje męskiego klimatu. Oszczędnego w formie, nieco szorstkiego, monochromatycznego i maksymalnie prostych. Pamiętaj, że Barber shopy kierują się określoną filozofią i mają określoną grupę klientów, warto zatem dopasować wystrój pod ich gust. W typowo męskich wnętrzach doskonale sprawdzają się monochromatyczne klimaty, dlatego jeśli lubisz proste rozwiązania, postaw na aranżację w jednym, konkretnym kolorze. Jeśli jednak chcesz nieco poszaleć, pamiętaj o tym, że w tego typu lokalach ceni się kolorystyczny minimalizm. Wybierz 3 kolory i wokół nich zbuduj całą aranżację. Dopasowanie kolorystyczne dotyczy nie tylko ścian i dodatków, ale przede wszystkim mebli i sprzętu pomocniczego. A skoro już o nim mowa….

Zainwestuj w profesjonalny sprzęt

W wysokiej jakości, regulowany i nieprzyzwoicie wygodny fotel barberski, w którym Twój klient będzie mógł się rozsiąść i zapomnieć o całym świecie. O tym, jak wybrać fotel barberski pisaliśmy już w poprzednim tekście, który znajdziecie TUTAJ. Każdy fotel barberski to także istotny element wystroju Barber shopu, dlatego zadbaj o to, by jego wygląd wpasowywał się w klimat. Wbrew pozorom funkcjonalność w tym przypadku może iść w parze z wyglądem i nie kosztować fortuny – doskonałej jakości, stylowe fotele barberskie kupisz np. w Fine Factory, a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.

Żaden salon barberski nie obejdzie się bez konsoli, szafek i pomocników fryzjerskich, które nie tylko służą do przechowywania sprzętu i kosmetyków, ale mają także duży potencjał klimatotwórczy. Dlatego przy ich wyborze warto kierować zarówno funkcjonalnością, jak i wyglądem – dobry design w przypadku Barber shopów popłaca.

Słupek barberski – absolutny must have! Niby zwykły, podświetlany baner reklamowy, a naprawdę robi robotę.

Postaw na profesjonalne narzędzia

Chociaż w przypadku narzędzi barberskich wygląd na drugorzędne znaczenie, to jedno nie ulega wątpliwości – muszą być naprawdę doskonałej jakości. Wykonane z wysokogatunkowych surowców, odpowiednio wyprofilowane i nadające się do sterylizacji lub dezynfekcji – dobre narzędzia barberskie muszą spełnić sporo oczekiwań. W tej kwestii nie warto oszczędzać, tym bardziej, że dobre sklepy z asortymentem fryzjerskim, kosmetycznym i barberskim oferują zakup narzędzi barberskich na raty lub w leasingu.