Wczytuję dane...

Peeling kawitacyjny w zaciszu własnego domu? Sprawdź, jakie urządzenie wybrać! Cz.I

Peeling kawitacyjny w zaciszu własnego domu? Sprawdź, jakie urządzenie wybrać! Cz.I

Peeling kawitacyjny to zabieg, który dotychczas wykonywany był przede wszystkim w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i klinikach urody. Jednak wraz z rozwojem technologii w branży kosmetycznej, zaczęły powstawać urządzenia do peelingu kawitacyjnego, przeznaczone do użytku domowego. Czy faktycznie warto inwestować w taki sprzęt, czy uzyskane dzięki niemu efekty będą zbliżone do tych, które oferują gabinety kosmetyczne, na co zwracać uwagę przy zakupie osobistego urządzenia oraz dlaczego warto sfinansować urządzenie do peeling kawitacyjnego w leasingu lub na raty – tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

Peeling kawitacyjny – na czym polega zabieg i jakie oferuje efekty?            

Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnienia czym właściwie jest peeling kawitacyjny? Działanie samego zabiegu opiera się przede wszystkim na zjawisku kawitacji, czyli przemianie ze stałego stanu skupienia w gazowy za pomocą zmniejszenia ciśnienia. Do zmiany ciśnienia wykorzystuje się różne techniki, w przypadku peelingu kawitacyjnego są to fale ultradźwiękowe. Zjawisko kawitacji zachodzi wyłącznie wówczas, gdy skóra zwilżona zostaje kropelkami wody – wówczas na jej powierzchni zaczynają tworzyć się wypełnione gazem mikropęcherzyki, które po chwili ulegają rozpadowi. W efekcie rogowa warstwa naskórka zostaje rozbita, a zrogowaciałe i martwe komórki – złuszczone. Peeling kawitacyjny ceniony jest przede wszystkim za swoje wyjątkowe działanie, daje bowiem znacznie lepszy efekt, niż tradycyjne peelingi mechaniczne, a przy tym jest równie delikatny. Doskonale sprawdzi się jako samodzielny zabieg oczyszczający skórę twarzy, ale także jako element przygotowania skóry do dalszych zabiegów odżywczych i nawilżających.

Peeling kawitacyjny ze względu na swoją nieinwazyjność i delikatny przebieg świetnie sprawdzi się w przypadku osób o wrażliwej, naczyniowej i suchej cerze. Jest szczególnie polecany wszystkim, którzy borykają się z trądzikiem pospolitym, różowatym, a także mają problem z wągrami i zaskórnikami. Regularnie stosowany peeling kawitacyjny doskonale rozjaśnia przebarwienia, redukuje płytkie blaski oraz sprawia, że skóra nabiera blasku.

Peeling kawitacyjny w salonie czy w domu?

Zaletą peelingu kawitacyjnego przeprowadzanego w domu bez wątpienia jest fakt, że nie posiadając specjalistyczne urządzenie nie musisz umawiać się na zabieg w salonie, czekać na wizytę i jednorazowo wydawać sporych sum. Jeśli dotychczas regularnie korzystałaś z takich zabiegów w salonie urody z pewnością wiesz z jakimi kosztami się wiążą – profesjonalny sprzęt do peelingu kawitacyjnego to inwestycja, która zwróci Ci się już po kilku użyciach. Co więcej, sklepy z asortymentem kosmetycznym oferują zakup urządzeń do peelingu kawitacyjnego na raty lub w leasingu, dzięki czemu obniża się jednorazowy koszt zakupu. W praktyce wygląda to tak, że koszt pojedynczej raty jest porównywalny lub mniejszy niż koszt zabiegu w gabinecie kosmetycznym, jednak już po spłacie rat nie ponosisz właściwie żadnych kosztów, a zabieg możesz przeprowadzić samodzielne, w zaciszu własnego domu.  Cena zabiegu w profesjonalnym salonie waha się od 40 do 100 złotych, tymczasem naprawdę dobre urządzenia do peelingu kawitacyjnego można kupić już od 300 zł – wynika z tego, że koszt jego zakupu zwraca się w ciągu kilku domowych zabiegów. Brzmi kusząco, nieprawdaż?