Wczytuję dane...

Wybieramy frezy do skórek. Cz. II

Wybieramy frezy do skórek. Cz. II

Przed Wami kolejna część tekstu dotycząca wyboru odpowiednich frezów do usuwania skórek. To, że ich odpowiednie opracowanie jest jednym z najistotniejszych elementów dobrze wykonanego manicure, nie ulega wątpliwości – jednak sama czynność wymaga odpowiedniej wprawy oraz przede wszystkim – profesjonalnych narzędzi. W poprzedniej części wpisu mogliście przeczytać, dlaczego to właśnie frezarka jest najlepszym wyborem w opracowywaniu skórek i czym różnią się od siebie frezy diamentowe od frezów ceramicznych. Dziś pora na kolejną porcję wiedzy – przed Wami frezy karbidowe, kamienne i filcowe. Szukasz sprawdzonych frezów i frezarek do swojego salonu manicure? Świetnie się składa! W FineFactory mamy je wszystkie, a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty!

 

Frezy karbidowe (z węglika spiekanego)

 

Charakterystyczną cechą frezów karbidowych jest fakt, że są wyjątkowo trwałe, dlatego świetnie sprawdzą się do intensywnej pracy na płytce paznokciowej. Ze względu na swoją wytrzymałość służą przede wszystkim do usuwania warstw żelu, akrylu czy hybrydy oraz do opracowywania zrogowaciałego naskórka. Zastosowanie różnych gradacji pozwala na precyzyjne dopasowanie do konkretnych potrzeb zabiegu. Charakterystyczny układ ostrzy frezów karbidowych umożliwia wykorzystanie ich w na różne sposoby w zależności od ilości obrotów oraz strony. Jednocześnie ten typ frezów nie nagrzewa się i nie zapycha podczas pracy.

 

Frezy kamienne

 

Wykonane z drobnoziarnistego kamienia frezy kamienne są polecane do delikatnej pracy na płytki paznokciowej oraz do usuwania skórek. Dostępne w wersjach z białego kamienia (piaskowca Arkansas) oraz różowego korundu, zapewniają wysoką precyzję przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla opracowywanego obszaru. Ich zastosowanie jest szczególnie rekomendowane w przypadku wrażliwej i uszkodzonej płytki paznokciowej.

 

Znaczenie kolorów i kształtów frezów

 

Poszczególne modele frezów różnią się także pomiędzy sobą kolorami. To istotna informacja służąca do określenia stopnia gradacji, zaś ich kształt określa zastosowanie. Od koloru żółtego, oznaczającego najdrobniejszą gradację, po czarny, symbolizujący najgrubsze ziarno. W precyzyjnym opracowywaniu skórek najlepiej sprawdzają się frezy w kolorze czerwonym raz niebieskim, posiadające odpowiednio drobną oraz średnią gradacje. Kształty frezów, od kulki po walec, wskazują na specyficzne zadania, jakie można wykonać danym frezem. Do usunięcia skórek najczęściej wykorzystuje się frez o kształcie kulki, który pozwala precyzyjnie i delikatnie usunąć nadmiar naskórka wokół paznokcia.

 

Jak pielęgnować frezy?

 

Żeby frezy na dłużej zachowały swoje ścierające właściwości, kluczowe jest ich regularne czyszczenie i dezynfekcja. Używanie dedykowanych szczoteczek do czyszczenia po każdym użyciu zapewnia ich długotrwałą efektywność i higienę pracy. Regularne czyszczenie jest szczególnie ważne w przypadku frezów diamentowych, aby uniknąć ich uszkodzenia i zapewnić bezpieczeństwo użytkowania. Warto także pamiętać, że frezy, podobnie jak każde inny przyrząd, który może naruszyć naskórek, należy poddawać procesowi sterylizacji, w odpowiednim autoklawie klasy medycznej. Np. w modelu Enbio S 4 Beauty dedykowanemu branży beauty, który w FineFactory sfinansujesz w leasingu lub raty. 

 

Ważnym aspektem jest także właściwe przechowywanie frezów, które zapobiega ich uszkodzeniom i utrzymaniu właściwej higieny. Zaleca się przechowywanie ich w specjalnych pojemnikach lub stojakach, co również ułatwia szybki dostęp do potrzebnych narzędzi podczas pracy. Wszystkie niezbędne frezy, a także podstawki i przyborniki kosmetyczne znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.