Wczytuję dane...

Know how: urządzamy stanowisko dla podologa. Co powinno się w nim znaleźć? Cz.III

Know how: urządzamy stanowisko dla podologa. Co powinno się w nim znaleźć? Cz.III

Przed Wami trzecia i ostatnia część wpisu dotyczącego urządzania ergonomicznego i funkcjonalnego stanowiska podologicznego. Zarówno w tej, jak w dwóch poprzednich częściach, które znajdziecie TU i TU przyglądamy się najważniejszym meblom i urządzeniom, bez których przeprowadzanie zabiegów podologicznych byłoby niemożliwe. Znajdziecie tam nie tylko spis najważniejszych sprzętów, ale także wskazówki odnośnie do tego, czym kierować się przy wyborze. Dziś jednak przyjrzymy się bliżej ostatnim elementom dobrze wyposażonego stanowiska podologicznego: stolikom podologicznym, lampom z powiększeniem oraz autoklawom. Zaczynamy!

 

Szafka podologiczna

 

Szafka podologiczna, którą w FineFactory znajdziecie pod nazwą stolik kosmetyczny, to jeden z tych elementów, które naprawdę potrafi ułatwić pracę podologa. Niewielka, zgrabna, mobilna i niezwykle funkcjonalna dzięki blatom, schowkom i szufladom, w których pomieścisz wszystkie narzędzia, akcesoria oraz materiały potrzebne podczas zabiegu. Mobilność szafki, zapewniona przez kółka wyposażone w blokadę, pozwala na łatwe przemieszczanie jej w obrębie gabinetu – dzięki temu możesz z łatwością przemieścić ją w miejsce, w którym akurat jest potrzebna. Wybierając szafkę podologiczną warto zwracać szczególną uwagę nie tylko na ilość i głębokość szuflad i schodków, ale także na materiał z jakiego jest wykonana. Jak wszystkie elementy wyposażenia gabinetu podologicznego, także i szafka podologiczna powinna być stworzona z wysokogatunkowych surowców, które pozwalają na łatwe utrzymanie jej w czystości, a przy tym są odporne na działanie środkó1) dezynfekcyjnych.

 

Lampa z lupą:

 

Lampa z lupą to kolejny element, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę podologa. Dzięki niej jest bowiem w stanie dokładnie badać i diagnozować stan skóry oraz paznokci pacjenta,  a także przeprowadzać wszystkie, wymagające precyzji zabiegi.  Jaka powinna być dobra lampa z lupą do gabinetu podologa? Przede wszystkim powinna oferować powiększenie umożliwiające wyraźne zobaczenie nawet najdrobniejszych detali. Precyzyjne oświetlenie pozwala na dostrzeżenie subtelnych zmian w tkankach, co jest kluczowe dla wczesnego rozpoznania i efektywnego leczenia.

 

Oprócz funkcji powiększającej, lampa z lupą dostarcza również jasne i równomierne światło, które nie męczy wzroku podologa, nawet przy wielogodzinnej pracy. Dobrej jakości lampa powinna oferować możliwość regulacji kąta padania światła oraz intensywności oświetlenia, co pozwala na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, a także do specyfiki wykonywanego zabiegów.

 

Autoklaw

 

Autoklaw także należy do niezbędnych elementów wyposażenia w salonie podologicznym. W branży podologicznej, gdzie wykonywane są zabiegi podczas których narzędzia mają kontakt  z krwią i innymi płynami ustrojowymi, istnieje wysokie ryzyko przenoszenia infekcji. Autoklaw kosmetyczny klasy B gwarantuje skuteczną sterylizację narzędzi, niszcząc wszystkie formy mikroorganizmów, w tym bakterie, wirusy i ich formy przetrwalnikowe. Wybierając autoklaw do gabinetu podologicznego należy jednak pamiętać o tym, by wybierać model klasy medycznej, który jako jedyny gwarantuje najwyższą skuteczność, a przy tym spełnia wszystkie wymogi Sanepidu. Np. autoklawy marki Enbio, w tym najnowszy model Enbio 4 Beauty Edition dedykowany branży kosmetycznej i podologicznej. Zarówno ten, jak i inne autoklawy Enbio znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.