Wczytuję dane...

Know how: urządzamy stanowisko dla podologa. Co powinno się w nim znaleźć? Cz.I

Know how: urządzamy stanowisko dla podologa. Co powinno się w nim znaleźć? Cz.I

Chociaż podologia jest stosunkowo nową dziedziną związaną z medycyną, nikt chyba nie ma wątpliwości, że niezwykle ważną i potrzebną. Szacuje się, że w Polsce ponad 80% osób ma różnego rodzaju problemy ze stopami – począwszy od zmian okolicy paznokcia, po schorzenia obejmujące staw skokowo – goleniowy. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się rozwinąć karierę w tym kierunku – stale rosnąca świadomość tego, jak bardzo na funkcjonowanie organizmu ma stan stóp znacząco wpływa na zainteresowanie usługami podologicznymi. Jednak praca podologa wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy i umiejętności, pozwalających na pielęgnację i diagnostykę, ale także – odpowiednio przygotowanego gabinetu, umożliwiającego przeprowadzenie wszystkich niezbędnych zabiegów. Jeśli chcesz wiedzieć, czego potrzebujesz by urządzić profesjonalne stanowisko, świetnie się składa – ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jakich sprzętów i mebli potrzebujesz, by Twoje stanowisko podologiczne było funkcjonalne i ergonomiczne. I tu mała podpowiedź – wszystkie meble i urządzenia niezbędne o jego wyposażenia z najdziesz w FineFactory a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.

 

Podstawowe zasady urządzania funkcjonalnego stanowiska podologicznego

 

Specyfika pracy podologa sprawia, że to zajęcie wymagające precyzji, dokładności i ostrożności – konieczność opracowywania delikatnej tkanki i często trudno dostępnych miejsc wymaga maksymalnego skupienia, dobrze zorganizowanego miejsca pracy i wygodnej pozycji. Dlatego też, stanowisko pracy podologa powinno być tak zaprojektowane, aby zapewnić maksymalną wygodę i efektywność. Jednym z głównych elementów umożliwiających taką pracę jest specjalistyczny fotel podologiczny, który z jednej strony zapewnia pacjentom komfort podczas zabiegów, z drugiej zaś pozwala pomologowi pełen dostęp do newralgicznych miejsc oraz przyjęcie ergonomicznej pozycji.

 

Fotel podologiczny

 

Dobry fotel podologiczny powinien posiadać kilka kluczowych cech, które zapewnią maksymalną wygodę zarówno pacjentowi, jak i pomologowi. Jedną z nich jest funkcjonalny mechanizm regulacji, umożliwiający łatwe i precyzyjne dostosowanie wysokości siedziska, stopnia nachylenia oparcia, a także pozycji podnóżków. Wszechstronna możliwość regulacji pozwala na pełne dostosowanie fotela do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta oraz do specyfiki przeprowadzanego zabiegu. Także specjalnie wyprofilowany podnóżek z opcją dopasowania wysokości znacznie poprawiają komfort pracy i pozwalają na uzyskanie optymalnego dostępu do stóp pacjenta.

 

Dodatkowo, wybierając fotel podologiczny, należy szczególną uwagę zwrócić na jakość użytych materiałów oraz jego konstrukcję. Fotel powinien być wykonany z wysokiej klasy surowców, odpornych na działanie środków dezynfekujących i łatwych do utrzymania w czystości.

 

Kolejną kwestią jest sama konstrukcja – powinna być solidna i stabilna, tak by zapewnić  stabilność i bezpieczeństwo, zarówno pacjentowi, jak i podologowi. Warto zwrócić uwagę na minimalną nośność fotela i zdecydować się na model, w których wynosi ona co najmniej 120 kilogramów. Nierzadko nośność fotela jest również istotnym wskaźnikiem jego trwałości i wytrzymałości.

 

Po co tak wielką wagę przykładać do kwestii fotela podologicznego? Ostatecznie to mebel, który będzie Ci służył przez wiele lat – warto zatem zainwestować w model, który wykonany jest naprawdę solidnie. Ich cena zwykle jest nieco wyższa, niż standardowych modeli, jednak w kwestii jakości nie warto oszczędzać. Zwłaszcza, że fotele podologiczne renomowanych producentów, charakteryzujących się wysoką jakością użytych materiałów znajdziesz w FineFactory i sfinansujesz w leasingu lub na raty.