Wczytuję dane...

Czy warto uzdatniać wodę za pomocą destylarki?

Czy warto uzdatniać wodę za pomocą destylarki?

Woda destylowana to płyn, który różni się od zwykłej wody nie tylko smakiem, ale i składem. Wykorzystywana jest ona w wielu branżach, od kosmetyki po warsztaty samochodowe. Destylowanie wody w specjalistycznych urządzeniach pozwala na uzyskanie wody o wysokim stopniu czystości, co ma kluczowe znaczenie w wielu procesach produkcyjnych i serwisowych.

 

Jak przebiega proces destylacji?

 

Destylarki są urządzeniami, które umożliwiają pozyskiwanie wody destylowanej. Proces destylacji polega na doprowadzeniu wody do wrzenia, a następnie skropleniu powstałej pary wodnej, dzięki czemu uzyskuje się wodę pozbawioną zanieczyszczeń i substancji mineralnych. Jest to kluczowe dla ochrony urządzeń przed osadzaniem się kamienia, co pozwala znacznie wydłużyć ich żywotność.

 

Kupowanie wody destylowanej w pojedynczych butelkach może być jednak uciążliwe, zwłaszcza w miejscach, gdzie wykorzystuje się ją regularnie i w dużych ilościach. Dlatego coraz więcej firm, salonów kosmetycznych i gabinetów medycznych decyduje się na zakup własnej destylarki, dzięki której możliwe będzie uzdatnienie wody bezpośrednio na miejscu. Dobrej jakości destylarka pozwala bowiem na przygotowanie wody w dowolnym momencie, w dowolnej ilości i oszczędza czas oraz pieniądze. Jeśli potrzebujesz sprawdzonego modelu destylarki do swojego salonu kosmetycznego, w FineFactory znajdziesz najlepsze modele sprawdzonych marek, a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.

 

Jak działa destylarka?

 

Destylarki dostępne na rynku mają prostą budowę i są intuicyjne w obsłudze. Woda znajdująca się wewnątrz zbiornika podgrzewana jest do momentu osiągnięcia temperatury wrzenia, a powstała w ten sposób para wodna odprowadzana jest do chłodnicy kondensującej. Zawarte w wodzie zanieczyszczenia i substancje mineralne, które są cięższe od powietrza pozostają na dnie komory głównej – ze względu na swoją masę nie mogą ulotnić się wraz z parą wodną. Kolejnym etapem jest ochłodzenie pary wodnej, która wskutek niższej temperatury ponownie zmienia stan skupienia z gazowego na ciekły – tym razem pozbawiona jest jednak wszelkich zanieczyszczeń. W efekcie tego procesu uzyskuje się czystą, pozbawioną minerałów i wodę. Wszelkie zanieczyszczenia pozostają w komorze głównej urządzenia. Sam proces destylacji jest prosty i nieskomplikowany, a do tego pozwala zaoszczędzić sporo czasu w porównaniu do np. samodzielnego pozyskiwania wody destylowanej z rozlewni.

 

Wybierając destylarkę, szczególnie ważne jest to, by zwrócić uwagę na jakość wykonania i bezpieczeństwo użytych do jej produkcji materiałów. Profesjonalne urządzenia są wykonane z materiałów obojętnych, takich jak stal nierdzewna lub szkło, co zapobiega ponownemu zanieczyszczeniu destylatu. Stąd tak istotne jest, by wybierać sprawdzone urządzenia o wysokiej jakości potwierdzonej certyfikatami – wykorzystane do ich produkcji surowce są bowiem całkowicie bezpieczne i nie powodują wtórnego zanieczyszczenia wody..Dlatego jeśli szukasz profesjonalnych destylarek, sprawdzonych marek znajdziesz na finefactory.pl i sfinansujesz w leasingu lub na raty. Takie destylarki znajdziesz w FineFactory a ich koszt sfinansujesz w leasingu lub na raty.