Wczytuję dane...

KNOW HOW: Jak zaaranżować stylową i praktyczną poczekalnię w salonie kosmetycznym? Cz.I

KNOW HOW: Jak zaaranżować stylową i praktyczną poczekalnię w salonie kosmetycznym? Cz.I

Recepcja i poczekalnia to najbardziej reprezentacyjne elementami Twojego salonu. Jako pierwsze miejsce, które widzi klient po przekroczeniu progu, stanowią Twojego biznesu i co tu dużo ukrywać – poniekąd odzwierciedlając poziom usług i profesjonalizm. Poczekalnia pełni więc nie tylko funkcję praktyczną, ale przede wszystkim rolę reprezentacyjną – nie bez powodu mówi się, że pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz. I chociaż aranżacja poczekalni powinna uwzględniać charakterystykę salonu, ułożenie pomieszczeń oraz być dopasowania do Twojego stylu, to istnieje kilka uniwersalnych zasad, które należy uwzględnić podczas planowania.

Poczekalnia powinna być dobrze przemyślana - każdy element powinien pasować do reszty, tworząc jednocześnie wrażenie profesjonalizmu i przyjazną atmosferę, jednocześnie zapewniając komfortowe oczekiwanie na wizytę. Pamiętajmy, że poczekalnia często jest miejscem, gdzie klienci spędzają kilka lub kilkanaście minut - przychodząc wcześniej lub czekając na nieoczekiwane opóźnienie. I choć może się wydawać, że urządzenie poczekalni jest kosztowne, wcale tak nie musi być - specjalistyczne sklepy z akcesoriami kosmetycznymi oferują możliwość finansowania mebli do poczekalni w leasingu lub na raty.

Od czego zacząć urządzanie poczekalni?

Jak urządzić poczekalnię w praktyce? Zacznij od podstaw, czyli ścian i podłóg. Jasne kolory i błyszczące powierzchnie nie tylko optycznie powiększają wnętrze, ale także nadają mu prestiżowego wyglądu. Jasne ściany i podłogi stanowią doskonałą bazę dla reszty aranżacji, pozwalając jednocześnie na większą kreatywność przy wyborze mebli czy dodatków. Ta opcja sprawdzi się także, jeśli nie dysponujesz osobnym pomieszczeniem na poczekalnię - wydzielenie części pomieszczenia za pomocą jasnych barw pozwoli stworzyć różne strefy funkcjonalne. Staraj się jednak unikać śnieżnej bieli - jej zimne tony w połączeniu z silnym oświetleniem mogą wywołać odwrotny efekt i sprawią, że Twoje klientki będą czuły się w niej niekomfortowo.

Jaką recepcję do salonu wybrać?

Recepcja lub punkt rejestracji powinny stanowić kluczowy element każdej poczekalni. Strategiczne umieszczenie go w centralnym miejscu sprawia, że jest łatwo dostrzegalny dla klienta od momentu wejścia, co znacznie ułatwia sprawę. Biorąc pod uwagę, że to właśnie recepcja jest pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy ze względu na swój rozmiar, powinna być nie tylko dobrze zintegrowana z ogólną atmosferą salonu, ale również wyglądać elegancko i stylowo.

Najczęściej recepcje utrzymywane są w minimalistycznym stylu, z użyciem stonowanych, klasycznych kolorów i geometrycznych kształtów, co nadaje przestrzeni profesjonalny wygląd. Coraz częściej recepcje wyposażone są także w elementy ze szkła lub z różnych materiałów połączonych w unikalne wzory - ich surowa elegancja i niepowtarzalny design doskonale pasują do pomieszczeń utrzymanych w dowolnym stylu.

Ważne jest, aby pamiętać, że recepcja jest jednym z najczęściej używanych mebli - nie tylko przez recepcjonistę, ale także przez każdego, kto wchodzi do salonu. Dlatego warto zainwestować w meble, które nie tylko są estetycznie atrakcyjne, ale także wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dobrze wykonane meble do recepcji gwarantują odporność na uszkodzenia, zarysowania i zadrapania, a także będą służyły w doskonałym stanie przez wiele lat. Ceny recepcji w renomowanych sklepach oferujących wyposażenie kosmetyczne zaczynają się już od 1400 zł. Warto jednak rozważyć różne opcje finansowania, takie jak zakup na raty lub leasing, które pozwolą ograniczyć jednorazowy, duży wydatek i rozłożyć go na łatwiejsze do udźwignięcia transze.