Wczytuję dane...

Fotel biurowy czy fotel gamingowy? Cz.I

Fotel biurowy czy fotel gamingowy? Cz.I

Jeszcze do niedawna fotele gamingowe były całkowicie nieznanym tworem – do pracy, grania czy nauki przy biurku wystarczały tradycyjne fotele biurowe. Czasy jednak się zmieniły i obecnie fotele gamingowe są nieodłącznym elementem stanowisk graczy, skutecznie wypierając w tym zakresie swoich poprzedników. Czy faktycznie w przypadku miłośników gier zakup tego typu fotela jest koniecznością, czy to chwilowa moda, która przeminie tak szybko jak się pojawiła? Czym różni się fotel gamingowy od fotela biurowego i który z nich ostatecznie wybrać? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.

Fotel biurowy a fotel gamingowy – czym się różnią?

W zasadzie różnice pomiędzy jednym a drugim typem fotela widać już na pierwszy rzut oka – zupełnie inna konstrukcja i design, sprawiają, że obu modeli nie sposób ze sobą pomylić. Fotele biurowe to przede wszystkim prosty, uniwersalny design który z łatwością dopasujesz do większości wnętrz – zarówno w domu, jak i w biurze. Tymczasem charakterystyczna, kubełkowa forma foteli gamingowych to nie tylko atrakcyjny design, ale przede wszystkim konstrukcja mająca zapewnić maksymalną wygodę, ergonomię i komfort użytkowania. Zwłaszcza w trakcie długich rozgrywek, które nierzadko potrafią trwać kilka godzin. Zresztą… sami wiecie. ;)

Wracając jednak do meritum – podstawowym zadaniem dobrego fotela gamingowego jest zapewnienie maksymalnego komfortu podczas długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Z tego względu fotele gamerskie zostały zaprojektowane tak, by wspierać newralgiczne części ciała takie jak kręgosłupa, szyi czy miednicy. I tu właśnie tkwi podstawowa różnica pomiędzy fotelem gamingowym a biurowym – w komforcie jaki oferuje podczas długotrwałego siedzenia oraz zakresem dopasowania do indywidualnego użytkownika. Dlatego pod kątem wygody fotel gamingowy różni się od fotela biurowego – szersze siedzisko i oparcie zapewniają większy i dłuższy komfort przebywania w jednej pozycji. Także szereg dodatkowych elementów odróżnia oba modele – fotele gamingowe wyposażone są bowiem w podpórkę pod odcinek lędźwiowy oraz podpórkę na kark, dzięki czemu wspierają najbardziej obciążone podczas siedzenia fragmenty kręgosłupa. W dobrych modelach foteli gamingowych, które znajdziecie w finefactory i sfinansujecie na raty lub w leasingu, również te elementy podlegają regulacji, dzięki czemu bez trudu dopasujesz ich położenie do swojego wzrostu.

Jednocześnie fotele gamingowe oferują pełną regulację w zakresie odchylenia oparcia do tyłu – niektóre z nich rozkładają się nawet do pozycji lezącej. Również regulacja podłokietników pozwala na ustawienie podpórek na ręce w kilku płaszczyznach – nie tylko w zakresie wysokości, ale także szerokości i rozstawu w położeniu poziomym.

Czy zatem kupowanie foteli biurowych ma jeszcze jakikolwiek sens? Zdecydowanie tak – okazuje się bowiem, że fotele gamingowe w przestrzeniach biurowych oraz podczas pracy w domu wcale nie są najpopularniejszym rozwiązaniem. Decyduje przede wszystkim design, który w przypadku foteli gamingowych o nieco futurystycznym wyglądzie, ciężko dopasować do minimalistycznych i uporządkowanych wnętrz. Istotna jest także wielkość – nie ulega wątpliwości, że fotele biurowe są mniejsze i zajmują znacznie mniejszą powierzchnię, co nierzadko stanowi koronny argument. Zwłaszcza, że profesjonalne fotele biurowe dostępne w finefactory.pl zaprojektowane zostały tak, by oferować maksymalny komfort użytkowania i zapewniać pełną ergonomię także podczas długotrwałego siedzenia. Znajdziesz je tu i sfinansujesz w leasingu lub na raty.