Wczytuję dane...

Jak działa destylarka do wody?

Jak działa destylarka do wody?

Chociaż na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła woda, różni się od niej zarówno smakiem, jak i składem. Woda destylowana, bo o niej mowa, od lat wykorzystywana jest w różnych gałęziach gospodarki, począwszy od kosmetyki i kosmetologii, przez medycynę na warsztatach samochodowych kończąc. O tym, jak ważne jest wykorzystywanie wody destylowanej lub demineralizowanej w użytkowaniu autoklawu pisaliśmy szerzej TUTAJ i TUTAJ - > warto do nich zajrzeć, by dowiedzieć się czym różnią się od siebie oba rodzaje i który z nich sprawdzi się lepiej.

Destylarka – dlaczego warto?

Woda destylowana jest powszechnie dostępnym produktem – można ją znaleźć zarówno w sklepach budowlanych, jak i aptekach, stacjach benzynowych czy w dużych marketach. Jednak kupowanie pojedynczych butelek i konieczność regularnego uzupełniania zapasów może być uciążliwa, zwłaszcza w miejscach, w których wodę destylowaną wykorzystuje się w dużych ilościach. Dlatego coraz więcej firm, salonów kosmetycznych i gabinetów medycznych decyduje się na zakup specjalistycznej destylarki i destylowanie wody na własny użytek. To rozwiązanie tym lepsze, że pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy marnowanych na zakup i transport pojedynczych butelek oraz umożliwia przygotowanie wody w dowolnym momencie i w dowolnej ilości. Dodatkowym atutem jest także fakt, że zakup profesjonalnej destylarki możesz wygodnie sfinansować w leasingu lub ratach.

Warto pamiętać, że wykorzystywanie wody destylowanej może znacząco wydłużyć żywotność niektórych urządzeń, takich jak nawilżacze powietrza, ekspresy do kawy, żelazka parowe czy myjki. Usunięcie w procesie destylacji zanieczyszczeń, substancji mineralnych i metali ciężkich chroni newralgiczne części sprzętów przed osadzaniem się kamienia i w efekcie – ich niszczeniem.

Destylarki – jak działają?

Destylarki dostępne na rynku charakteryzują się prostą budową, intuicyjną obsługą i niezawodnością, która pozwala na ich bezawaryjne działanie przez długi czas. Sam proces destylacji również nie jest skomplikowany – wprowadzona do urządzenia woda doprowadzana jest bowiem do wrzenia za pomocą umieszczonej wewnątrz grzałki. W wyniku podgrzania zmienia się stan skupienia wody z ciekłego na gazowy, a powstałą w ten sposób para ulatnia się, trafiając bezpośrednio do chłodnicy kondensującej. Zawarte w wodzie zanieczyszczenia i substancje mineralne, które są cięższe od powietrza pozostają na dnie komory głównej – ze względu na swoją masę nie mogą ulotnić się wraz z parą wodną. Kolejnym etapem jest ochłodzenie pary wodnej, która wskutek niższej temperatury ponownie zmienia stan skupienia z gazowego na ciekły – tym razem pozbawiona jest jednak wszelkich zanieczyszczeń. Oczyszczona woda odprowadzona jest do specjalnego zbiornika wykonanego z obojętnego materiału, np. stali nierdzewnej lub szkła, co zapobiega jej ponownemu zanieczyszczeniu. Stąd tak istotne jest, by wybierać sprawdzone urządzenia o wysokiej jakości potwierdzonej certyfikatami – wykorzystane do ich produkcji surowce są bowiem całkowicie bezpieczne i nie powodują zanieczyszczenia powstałego destylatu. Profesjonalne destylarki znajdziesz na finefactory.pl i sfinansujesz w leasingu lub na raty.