Wczytuję dane...

Wapozon – czy potrzebujesz go w swoim salonie kosmetycznym?

Wapozon – czy potrzebujesz go w swoim salonie kosmetycznym?

Wapozon, nazywany także sauną, to jedno z tych wszechstronnych urządzeń, które powinno znaleźć się w każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jego możliwości są nieocenione, zwłaszcza że dobre wapozony umożliwiają przeprowadzenie zabiegu nie tylko na skórze twarzy, ale także ramionach, plecach, szyi lub dekolcie – w zasadzie wszędzie tam, gdzie konieczne jest jej kompleksowe oczyszczenie i nawilżenie. I choć waporyzacja sama w sobie jest zabiegiem realnie wpływającym na poprawę wyglądu i stanu skóry, to równie dobrze sprawdzi się, jako wstęp do zabiegów głęboko oczyszczających, odżywiających i złuszczających.

Wapozon – co to jest i jak działa?

Zasada jego działania jest prosta – podgrzewając wodę wytwarza parę wodną, która następnie rozmiękcza martwy naskórek, przygotowując skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych oraz pobudzając ją do oczyszczania się. Dzięki waporyzacji skóra nie tylko zostaje dogłębnie nawilżona i , ale także poprzez pobudzenie oddychania skórnego samoistnie pozbywa się zanieczyszczeń i bakterii. Jednocześnie użycie ciepłej pary ułatwia wnikanie w głąb skóry składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Warto podkreślić, że ekspozycja skóry na działanie pary wodnej dodatkowo otwiera pory, poprawia ukrwienie skóry, przez co staje się lepiej dotleniona a przy okazji przywraca jej naturalne pH. Waporyzacja z wykorzystaniem wapozonu doskonale poprawia zatem stan i wygląd skóry i z powodzeniem może stanowić zarówno samodzielny zabieg, jak i wstęp do dalszych etapów pielęgnacji w salonie kosmetycznym. Działaniu wapozonu można poddać praktycznie każdą część ciała, choć najczęściej wykorzystuje się je w przypadku zabiegów na twarz, dekolt, plecy oraz skórę głowy. Co ciekawe, większość wapozonów umożliwia dodanie do pojemnika z wodą olejków eterycznych oraz ziół o charakterze leczniczym, dzięki którym możliwe jest połączenie zabiegów kosmetycznych z aromaterapią – wystarczy kilka kropli ulubionego olejku by wzmocnić działanie urządzenia i stworzyć w salonie przyjemną, relaksującą atmosferę. Niektóre modele wapozonów wyposażone są także w funkcję wydzielania ozonu, który działa antybakteryjnie i odkażająco, przyspieszając jednocześnie gojenie mikrourazów. Wybór wapozonu należy uzależnić przede wszystkim od przeznaczenia – jeśli potrzebujesz go do użytku domowego, w zupełności wystarczy C model w wersji mini – jego moc, parametry oraz cena pozwolą na kompleksowe wparcie domowej pielęgnacji. Jeśli jednak planujesz otwarcie salonu kosmetycznego lub jesteś w trakcie jego doposażenia, warto zdecydować się na sprzęt o możliwie wysokich parametrach i wyposażony w dodatkowe opcje. Wszechstronne zastosowanie wapozonu sprawia, że jego koszt może zwrócić się już po miesiącu pracy, jeśli jednak chcesz maksymalnie obniżyć początkowe wydatki – warto rozważyć sfinansowanie wapozonu na raty lub w leasingu.

Wapozon – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Kupując wapozon warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, które znacząco wpływają na jakość wykonywanego zabiegu oraz komfort pracy kosmetyczki. Należą do nich przede wszystkim:

  • Jakość wykonania – zarówno elementy metalowe wapozonu, jak i pojemnik na wodę, powinny być wykonane z wysokiej jakości, certyfikowanych surowców, które gwarantują ich trwałość i niezawodność nawet podczas częstego użytkowania.
  • Moc – im wyższa moc, tym lepsze efekty przeprowadzanego zabiegu, dlatego warto zdecydować się na sprzęt, oferujący moc na od 500W wzwyż
  • Funkcjonalność – dobre wapozony wyposażone są w dodatkowe funkcje, które nie tylko znacznie ułatwiają przeprowadzenie samego zabiegu, ale pozwalają go urozmaicić np. o zabieg ozonowanie lub aromaterapii. Więcej funkcji to zazwyczaj także wyższa cena – warto jednak wiedzieć, że niektóre sklepu umożliwiają zakup wapozonu w leasingu lub na raty, dzięki czemu jednorazowy wydatek nie jest tak odczuwalny.
  • Dodatkowe wyposażenie – wśród dostępnych na rynku wapozonów możesz znaleźć modele które wyoisażone są dodatkowo w lupy powiększające, lampy lub występują w zestawie wapozon z fotelem. Takie rozwiązanie jest nieco droższe, niż kupno samego wapozonu, jednak pozwala na dokładniejsze, precyzyjniejsze i bardziej kompleksowe przeprowadzenie zabiegu. Co ważne, również wapozony z dodatkowym wyposażeniem możesz sfinansować kupując je na raty lub w leasingu.