Wczytuję dane...

Urządzenie profesjonalnego stanowiska do pedicure – krok po kroku cz.I

Urządzenie profesjonalnego stanowiska do pedicure – krok po kroku cz.I

Lato zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze chwila i ciepłe płaszcze i wiosenne półbuty trafią na dno szafy, by zastąpić mogły je zwiewne sukienki i sandały. No właśnie, sandały – nieodłączny element każdej letniej stylizacji, bezlitośnie obnażają nagniotki, zrogowacenia i odciski, powstałe przez zimę na stopach. Dlatego początek wiosny to najlepszy moment, by ogarnąć zaniedbania w tym temacie i za kilka tygodni pochwalić się stopami gładkimi, jak skóra niemowlaka. Jeśli zatem od jakiegoś czasu chodziło Ci po głowie otwarcie własnego stanowiska pedicure lub wprowadzenie takiej usługi do swojego salonu kosmetycznego, to z dzisiejszego tekstu dowiesz się jak zrobić to krok po kroku.

Stanowisko do pedicure a przepisy

Tworząc stanowisko do pedicure w salonie kosmetycznym warto pamiętać o obowiązujących w Polsce przepisach i wymogach sanitarnych. Każde osobne stanowisko powinno być umieszczone w wyodrębnionym miejscu, o powierzchni minimum 6m² i dodatkowo osłonięte materiałem o właściwościach pozwalających na łatwe czyszczenie i dezynfekcję. Zabudowa stanowiska do pedicure powinna mieć wysokość około 1,6 m. Kolejnym wymogiem jest wyposażenie stanowiska do pedicure w brodzik do moczenia nóg – przenośny lub stacjonarny ze stałym podłączeniem do bieżącej wody.

Stanowisko do pedicure – podstawowe wyposażenie

Skoro już kwestię przepisów mamy za sobą, warto przyjrzeć się meblom, które w tego typu działalności są absolutnie niezbędne. Pierwszym z nich jest bez wątpienia odpowiednio dopasowany fotel kosmetyczny, który zapewni pełen komfort podczas wykonywania zabiegu zarówno Tobie, jak i Twojemu klientowi. Do wyboru masz tradycyjne fotele kosmetyczne z regulacją wysokości i kąta nachylenia oparcia lub fotele ze integrowanymi brodzikami. Pamiętaj także o tym, że im większy zakres regulacji posiada fotel kosmetyczny, tym łatwiej będzie Ci dopasować go tak, by uzyskać maksymalnie ergonomiczną pozycję podczas pracy. W przypadku foteli kosmetycznych warto brać pod uwagę także jakość wykonania – fotel musi bowiem być łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji. W tej kwestii nie warto iść na łatwiznę i wybierać najtańszego modelu, zwłaszcza, że koszt renomowanych foteli kosmetycznych możesz rozłożyć na raty lub sfinansować go w leasingu.

Kolejnym koniecznym elementem wyposażenia stanowiska do pedicure jest krzesło lub taboret kosmetyczny dla osoby wykonującej zabiegi. Wybór odpowiedniego modelu jest nie mniej ważny, niż wybór fotela dla klienta – godziny spędzone w złej pozycji to prosta droga do problemów z kręgosłupem. Krzesło dla kosmetyczki powinno spełniać szereg konkretnych cech, umożliwiających pełen komfort i ergonomię pracy. Warto wybrać model obrotowy, wyposażony w kółka i regulację wysokości, a także zapewniający podparcie odcinka lędźwiowego. Dobrym pomysłem są krzesła „siodła”, których konstrukcja niejako wymusza przybranie odpowiedniej i zdrowej pozycji.

Ostatnim elementem podstawowego wyposażenia stanowiska do pedicure jest przybornik lub szafka na narzędzia, w której będziesz przechowywać wszystkie potrzebne przedmioty. Warto by miał dużo schowków i przegródek, ułatwiających segregację i organizację przyrządów i przez to – usprawniające pracę.

Wszystkie opisane wyżej meble powinny być wykonane z surowców najwyższej jakości, tak by łatwo było je wyczyścić oraz zdezynfekować. Dobra jakość materiałów to także gwarancja, że meble będą doskonale prezentować się i spełniać swoje funkcje dłużej, niż przez kilka miesięcy. I chociaż ceny mebli kosmetycznych renomowanych marek są nieco droższe, warto do nich dopłacić – szczególnie, że ich koszt możesz sfinansować w leasingu lub ratach.