Wczytuję dane...

Otwieramy salon manicure, czyli wszystko, czego potrzebujesz by zacząć cz.I

Otwieramy salon manicure, czyli wszystko, czego potrzebujesz by zacząć cz.I

Decyzja o otwarciu salonu manicure lub stworzeniu samodzielnego stanowiska nie jest prosta – poza zdolnościami i szkoleniami, jest także mnóstwo innych rzeczy, o których trzeba pamiętać. Znalezienie odpowiedniego miejsca to jedno, drugie z kolei to odpowiedni sprzęt, który pozwoli Ci świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dlatego zrobiliśmy listę rzeczy, które są absolutnie niezbędne w nowo otwartym salonie lub stanowisku, poniżej znajdziesz gotową listę z przykładowymi przyrządami.

  1. Znajdź odpowiednie miejsce

Niezależnie od tego, czy zamierzasz otworzyć własny salon manicure czy myślisz raczej o samodzielnym stanowisku, jedno jest pewne – potrzebujesz odpowiedniego miejsca. Zarówno lokal, w którym będzie mieścił się salon, jak i miejsce na stanowisko muszą być odpowiednio duże tak, by zmieściły się tam wszystkie niezbędne meble, przyrządy oraz gdzie będziesz mogła zorganizować przestrzeń dla oczekujących klientek. Pamiętaj także o tym, że jeśli masz w planach otwarcie swojego salonu, we wnętrzu muszą się znaleźć  także miejsce na zamontowanie umywalki, pomieszczenie do sterylizacji i dezynfekcji oraz pomieszczenie socjalne. Warto także pamiętać o tym, by lokal był odpowiednio doświetlony – chociaż w głównej mierze Twoim głównym źródłem światła będą lampki kosmetyczne i oświetlenie wewnątrz salonu, to nic nie dodaje takiego prestiżu jak jasne i zalane słońcem wnętrze.

  1. Odpowiednie meble to podstawa

Chociaż salon manicure różni się od stanowiska ilością niezbędnych mebli kosmetycznych jedno jest pewne – bez dobrego fotela kosmetycznego, biurka do manicure oraz stolika z przyborami się nie obejdzie. Wybierając je kieruj się przede wszystkim funkcjonalnością oraz jakością wykonania, bowiem to właśnie one w głównej mierze odpowiadają za komfort i ergonomię pracy oraz wygodę Twoich klientek. Warto, by zarówno fotel do pedicure, jaki wybierzesz, jak i Twoje krzesło miały maksymalnie duży zakres regulacji, umożliwiający przybranie najbardziej wygodnej pozycji. Istotnym elementem wyposażenia jest także biurko kosmetyczne – powinno być odpowiednio duże, tak by zmieścić wszystkie niezbędne przyrządy, takie jak lampa UV, lampa kosmetyczna i frezarka oraz być wyposażone w podpórkę na dłonie, dzięki której nie będziesz musiała trzymać ich w powietrzu. Kupując meble do salonu manicure warto także zawczasu zadbać o półki, szafki i schowki na wszystkie niezbędne końcówki, lakiery, pilniczki i próbniki, słowem wszystko, co niezbędne w pracy manicurzystki. Zakup mebli to zdecydowanie największy koszt, jaki musisz ponieść przy tworzeniu własnego stanowiska lub salonu kosmetycznego – pamiętaj jednak, że możesz je sfinansować za pomocą rat lub leasingu.

  1. Urządzenia do manicure i nie tylko

 

Każda manikurzystka wie, jak ważne w tej pracy są odpowiednie urządzenia. Nie jest ich wiele, jednak są niezbędne, by sprawnie, szybko i bezpiecznie wykonać manicure i pedicure. Na pierwszym miejscu bez wątpienia jest frezarka – to ona bowiem pozwala na przygotowanie paznokci do zabiegu, usunięcie skórek, starych warstw lakieru czy starcie zrogowaciałego naskórka. Frezarka powinna mieć sporą moc oraz być wyposażona w zestaw wymiennych frezów, co znacznie usprawni korzystanie z nich i wymianę w zależności od potrzeb. Kolejną rzeczą jest lampa UV lub LED, umożliwiająca wykonanie manicure hybrydowego. Dostępne na rynku lampy do hybryd różnią się od siebie mocą oraz czasem i sposobem działania – szczegółowo opisaliśmy poszczególne modele w TYM ARTYKULE. Przydadzą się także wszelkiego rodzaju drobne przyrządy do ręcznego przygotowania paznokci i skóry wokół nich, takie jak cążki, pilniki czy polerki.

Jednym z ważniejszych urządzeń, w które bezwzględnie musi być wyposażony salon manicure oraz stanowisko do manicure jest autoklaw lub sterylizator, który umożliwi usunięcie z narzędzi wszelkich chorobotwórczych patogenów. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na profesjonalny medyczny sterylizator parowy lub sterylizatory kulkowe lub UV – poszczególne rodzaje różnią się między sobą ceną i sposobem działania. Najdroższe, ale też najskuteczniejsze są bez wątpienia autoklawy, jednak inwestycja w tego typu sprzęt bardzo szybko się zwraca. Dodatkowym atutem jest także fakt, że ich zakup możesz sfinansować w leasingu lub na raty.