Wczytuję dane...

Lampa do salonu kosmetycznego – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.I

Lampa do salonu kosmetycznego – na co zwracać uwagę przy wyborze? Cz.I

Zabiegi kosmetyczne wymagają dużej staranności i dokładności – w końcu to działanie na żywej tkance, tu nie ma miejsca na przypadki i pomyłki. Dlatego jednym z głównych elementów wyposażenia każdego salonu kosmetycznego powinna być dobra lampa – taka, która umożliwia komfortową pracę, dokładnie oświetla skórę oraz pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu.

I chociaż co do zasady typ lampy kosmetycznej powinien być uzależniony od rodzaju zabiegu, jaki oferujesz w swoim salonie, to jednak istnieje kilka podstawowych cech, które każda lampa powinna posiadać. I tu czas na małą dygresję – choć lampy kosmetyczne możesz skupić w serwisach aukcyjnych w cenach zaczynających się już od kilkudziesięciu złotych, odradzamy pójście tą drogą. Dobra lampa to sprawdzona jakość i wysokogatunkowe podzespoły, gwarantujące niezawodność i maksymalny komfort pracy. Dlatego warto szukać zarówno lamp kosmetycznych, jak i innych elementów wyposażenia gabinetu kosmetycznego w sprawdzonych i renomowanych sklepach, których dodatkowym atutem jest także to, że oferują finansowanie w leasingu lub na raty. I choć inwestycja w droższy sprzęt wiąże się z większym wydatkiem, to rozłożenie go na raty lub sfinansowanie w leasingu pozwoli Wam mniej odczuć koszt całej inwestycji.

Wybierając lampę do salonu kosmetycznego należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej parametry  oraz cechy, które mają szczególny wpływ na jej funkcjonalność oraz komfort pracy. Poniżej znajdziecie spis wszystkich aspektów, które należy wziąć pod lupę, by nowa lampa kosmetyczna spełniała wszystkie Wasze oczekiwania.

Ruchoma konstrukcja

Dobra lampa kosmetyczna to taka, która umożliwia płynną regulację kąta padania światła, jest mobilna oraz posiada ruchomy statyw. Te cechy umożliwiają ustawienie lampy pod różnymi kątami i precyzyjne oświetlenie dokładnie tego miejsca, które chcesz. Równie ważny jest ruchomy statyw, dzięki któremu będziesz mogła regulować wysokość na jakiej znajduje się lama i optymalnie dopasować ją do wykonywanego zabiegu.

Wśród lamp kosmetycznych możesz znaleźć zarówno modele wolnostojące, jak i lampy biurkowe montowane bezpośrednio do blatu roboczego. Lampy wolnostojące wyposażone są w kółka, które umożliwiają szybkie i sprawne przestawienie lampy z miejsca na miejsce. Jednocześnie w przypadku tego typu warto zwrócić uwagę na to, by lampa była stabilna i odpowiednio wyważona tak, by nie przewróciła się nawet w momencie maksymalnego wychylenia. Biurkowe lampy kosmetyczne są zwykle mniejsze i bardziej kompaktowe. Sprawdzą się przede wszystkim jako oświetlenie stanowisk do manicure – specjalny uchwyt umożliwia stabilne zamontowanie ich na krawędzi stołu, oparciu fotela kosmetycznego lub szafki.

Źródło światła

Głównym zadaniem lampy kosmetycznej jest optymalne doświetlenie skóry lub części ciała, tak by można było je dokładnie obejrzeć. Dlatego powinna być wyposażona w silne źródło światła, którego intensywność pozwoli na precyzyjne wykonywanie zabiegów. Jednocześnie samo światło emitowane przez lampę nie powinno generować ciepła – dlatego warto szukać modeli wyposażonych w lampy LED. Ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, że są energooszczędne oraz mają długą żywotność, co wpływa na rachunki za energię elektryczną i znacznie zmniejsza ryzyko awarii. Warto także, by lampa kosmetyczna wyposażona była w możliwość regulacji natężenia światła, która umożliwi Ci stopniowanie jego intensywności w zależności od wykonywanego zabiegu. Lampy renomowanych producentów, poza tym, że są bezcieniowe, wyposażone są także w funkcję flicker-free, która niweluje migotanie, jest wyposażona w szkło antyrefleksyjne, zabezpieczające przed efektem olśnienia. Ich cena jest nieco wyższa, niż zwykłych lamp kosmetycznych, jednak wybór takiego modelu procentuje – powyższe cechy ułatwiają bowiem pracę i są bardziej przyjazne dla wzroku. Pamiętaj również, że dobra lampa kosmetyczna to inwestycja, która szybko się zwraca, a jej koszt możesz sfinansować w leasingu lub na raty.