Wczytuję dane...

Rodzaje frezów do manicure – czym się od siebie różnią?

Rodzaje frezów do manicure – czym się od siebie różnią?

Ile stylistek paznokci tyle opinii na temat frezów do manicure – ten temat to niekończąca się opowieść. Sytuacji nie poprawia fakt, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów frezów, różniących się od siebie nie tylko materiałem, z jakiego zostały wykonane, ale także przeznaczeniem, kształtem i ceną. Stąd wybór odpowiednich frezów to prawdziwe wyzwanie – dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek dotyczących charakterystycznych cech najpopularniejszych frezów dostępnych na rynku. Pamiętajcie także, że zarówno same frezy, jak i wszystkie niezbędne urządzenia potrzebne do stworzenia profesjonalnego znajdziecie w FineFactory i sfinansujecie w leasingu lub na raty.

Frezy  – niezbędny element wyposażenia stanowiska do manicure

Trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonujący i profesjonalny salon manicure bez frezów i frezarki – które stanowią podstawowy element umożliwiający kształtowanie i opracowywanie płytki paznokcia. Ich zastosowanie jest wszechstronne: od opracowywania skórek, przez kształtowanie paznokci, usuwanie hybrydy czy na obróbce żelu kończąc. Inaczej mówiąc, frezy oferują nieskończone możliwości, a umiejętne ich używanie może zdecydowanie podnieść renomę salonu kosmetycznego.

Jednym z wyzwań, szczególnie dla początkujących kosmetyczek, jest umiejętność wyboru odpowiednich frezów. Mnogość dostępnych na rynku frezów do manicure sprawia, że wybór odpowiedniego modelu i materiału, z jakiego frez został zrobiony, może przysporzyć nieco kłopotów. Dlatego poniżej znajdziesz najważniejsze cechy każdego typu frezów, w szczególności – charakterystyki materiału z jakiego zostały wykonane.

Frezy diamentowe - to jedne z najpopularniejszych modeli, najczęściej wybierane do obróbki płytki paznokcia. Są wykonane w całości z wysokiej jakości stali nierdzewnej i pokryte warstwą diamentową. Dzięki swojej trwałości i wytrzymałości są często używane do wygładzania zrogowaceń, skracania paznokci, usuwania narośniętych skórek czy zdejmowania hybrydy. Frezy diamentowe są niezbędnym elementem, który umożliwi Ci kompleksowe przygotowanie płytki paznokcia i skórek do kolejnych zabiegów.

Frezy ceramiczne – te frezy zyskują na popularności dzięki swojej wytrzymałości i odporności na nagrzewanie się podczas tarcia. Są wykonane z tlenku cyrkonu, który oprócz wymienionych cech jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a jego gładka powierzchnia ułatwia czyszczenie i sterylizację w autoklawie. Charakterystyczną cechą frezów ceramicznych są poprzeczne rowki, które służą do ścierania powierzchni paznokcia. Wykorzystuje się je głównie do obróbki i usuwania żelu, akrylu, skórek paznokci, zrogowaceń i zgrubień, a także do usuwania hybryd. Rowki w frezach ceramicznych różnią się wielkością, w zależności od przeznaczenia frezów. Dostępne są w różnych kształtach, z których każdy spełnia swoją specyficzną rolę.

Frezy piaskowe – te frezy są podobne do frezów diamentowych pod względem budowy i przeznaczenia. Kluczową różnicą jest jednak ich mniejsza trwałość. Z drugiej strony, frezy piaskowe są bardziej delikatne, co czyni je idealnym wyborem dla początkujących kosmetyczek, które dopiero uczą się korzystać z frezarki.

Co do samych frezów – można kupować je oddzielnie lub w zestawie, który zwykle zawiera kilka lub kilkanaście najczęściej wykorzystywanych modeli. Niektóre sklepy oferują również frezarki z dołączonym zestawem frezów, kompatybilnych z danym modelem. Wybierając profesjonalne frezy, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rodzaj, ale przede wszystkim na jakość wykonania. Frezy wysokiej jakości mogą być co prawda nieco droższe, ale koszt ich zakupu można rozłożyć na dogodne raty lub sfinansować za pomocą leasingu.